MENUNEZAPOMEŇTE HLASOVAT V MUSICAL SONG 2009

Na tomto blogu není místo pro vaši reklamu, všechny takové komentáře mažu !!!

----- PLAY -----


Marián Vojtko, Baron Prášil - Na křídlech fantazie

__flashReplacement__

práce....musical song 2009

24. února 2010 v 21:16
Taaak, a po mooooooooccc dlouhé době (za co se moooc omlouváám) sem zase přidávám článek a to práce které mi poslali: TTOOMM a Lufi jako obhajobu k finale musical song 2009 a prosím moc Verču aby práci také poslala na již zmiňovaný email musicalsong2009@centrum.cz, jinak bude bohzel vyloucena....a ted k pracím...(viz. celý článek)

(pokračovaní článku)

TTOOMM: S LÁSKOU SMŮLU MÁM

Proč právě tato? Myslím, že v době, kdy se vyplňovala přihláška do soutěže jsem se chystal na muzikál Mona Lisa a poslouchal jsem CD pořád dokola. Na repertoáru mě uchvátily dvě písně a to monology hlavní postavy Lisy, kterými se uzavírají obě poloviny představení. Árie "Já vím" už v seznamu přihlášených byla, tak jsem se rozhodl pro tuhle- S láskou smůlu mám. Mělodie je jistě působivá, má docela dlouho předehru, 1. sloku, refrén a po refrénu se opakuje znovu první sloka. Nejvíce mě ale dostaly, a vlastně i dojaly, slova. Slova jseně poukazující na sílu děje zdrcujícího příběhu, jenž je v představení obsažen. Už jenom S láskou smůlu mám (Lisa donucena do sňatku s Francescem) napovídá, že píseň bude smutná. Navíc Lise umírá její jediná radost (vlastně má ještě Giuliana- tajného milence) dcerka Dionóra, na níž vzplanuly během ohňostroje šaty. Lisa je na dně propasti, už nemůže dál........ a tím končí první půlka. no, veselé to opravdu není.
Na CD tuto píseň zpívá moje oblíbená zpěvačka Monika Absolonová a zpívá ji opravdu krásně- dává tomu všechno (cit, prožitek, pláč, zklamání...). Na živo jsem ji viděl a slyšel od rovněž skvělé zpěvačky Dashy, která mi tím potvrdila, že zpívat opravdu umí a hraje rovněž výborně. Při této scéně mi úplně běhal mrát po zádech. Hodně se mi líbí i jak je tato píseň zpracovaná na scéně Divadla Broadway (mříž, propadlo apod... ).
Tato píseň má určitě něco do sebe a myslím, že se autorovi B. Josefovi velmi povedla.

Lufi: JAKO FÉNIX

Proč právě tato píseň? Dostala mě svojí melodií. Je strašně hezky napsaná. Co se týče textu,tak neřikam,že je kdoví jaký, ale i přesto se v něm najdou krásné obraty. Dovíme se z něj například, co se skrývá za tajemným úsměvem Mony Lisy. Je to vlastně taková píseň, která mapuje skoro celý život Mony Lisy, její pocity,štěstí i utrpení.
Slyšet tuto píseň naživo je skvělé. Já osobně jí slyšela v podání Dashy a Marty. Obě jí zazpívaly nádherně,každá do toho dala svoje osobní kouzlo.
Tato píseň mi zkrátka přirostla k srdci. :)

Tak si to pročtěte a doufám že brzo budete mit možnost i hlasovat...:-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 26. června 2011 v 21:22 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama